
Емблематичният полузащитник Кристиан Ериксен, който в мача от груповата фаза на Евро 2024 срещу Сърбия стана рекордьор по брой срещи за националния отбор на Дания, говори преди осминафиналния сблъсък срещу Германия. Опитният халф изрази мнение, че "червеният динамит" не бива да бъде отписван с лека ръка в двубоя срещу Бундестима.
"Когато започнах да играя в националния отбор, изглеждах като малко бебе - с повече коса и по-малко брада. Много съм горд с рекорда си по мачове за национални отбор. Чувството е странно, защото легендите на датския футбол са толкова много. Да съм наравно с тях ще е нещо, на което ще гледам с голяма усмивка, когато остарея", сподели Ериксен.
"Опитвам се да бъда себе си, както и досега. Не мисля, че съм се променил като човек и играч. Не мисля, че нивото ми е паднало, но имайки предвид през какво преминах и колко време не играх - наистина съм късметлия. Работих усърдно, за да се завърна. Щастлив съм от основната роля, която играя, и от приноса ми за националния отбор. Винаги съм се стремил към това", продължи халфът.
Оферта за Нов Клиент
РЕГИСТРАЦИЯ
"Сега ни предстои елиминационен мач срещу Германия в Германия. Няма как да бъде по-велико. Ще играем освободено, защото нямаме какво да губим. Всички смятат, че вече сме загубили. Аз обаче нямам търпение да им покажем, че можем да се справим и с най-добрите. Сигурен съм, че ще успеем", добави още Кристиан Ериксен.
Публикувано на: 29.06.2024 г. 12:26 ч.